4 věci, které můžete mít zdarma

Věřte tomu, nebo ne, ale i dnes se dá získat mnoho věcí zdarma. Velký počet položek našeho rozpočtu, za které utrácíme peníze, můžeme mít zdarma nebo za velmi výhodných podmínek. Občas to může vyžadovat trochu snahy, ale pokud je člověk ochotný obětovat pár minut času, může rapidně snížit své výdaje nebo se zdarma pobavit. V článku si ukážeme věci, které můžeme mít zdarma takřka bez jakékoliv námahy.

1) Jídlo a pití

Společnosti Starbucks či Tchibo nabízí ve svém věrnostním programu kávu v den vašich narozenin zdarma. Fruitisimo obdobně v den narozenin nabízí slevu 50 %. V XXXLutz lze získat díky HIT PASU k narozeninám poukázku do jejich restaurace, se kterou si můžete vybrat jedno ze 3 jídel zdarma. Rozhodně se ale nejedná o jediné společnosti, které nabízí zajímavé věrnostní odměny nebo poukázky pro oslavence. Zjistěte si, zda nějaký váš oblibený obchod podobné akce nenabízí, možná budete mile překvapeni.

Kromě narozeninových a věrnostních programů pořádá spousta restaurací a rozvozů soutěže o jídlo zdarma. Většinou stačí na sociálních sítích sdílet nějaký jejich příspěvek nebo napsat do komentáře požadovanou formuli. Účast bývá v podobných soutěžích sice vysoká, na druhou stranu vám však splnění podmínek zabere průměrně 10 sekund.

2) Vzorky zdarma

Velká řada společností nabízí možnost si vyzkoušet jejich produkty zcela zdarma. Zejména drogerie a hygienické pomůcky jsou častým zdrojem vzorků zdarma.

Například na stránce vzorky-zdarma.cz naleznete aktuální nabídku vzorků různých značek od různých obchodů.

Vzorky zdarma lze ovšem často získat i v kamenných obchodech nebo při různých promo akcích v nákupních centrech.

Až tedy někdy na podobnou akci narazíte, rozhodně se nestyďte a vezměte si na vyzkoušení vše, co vám kdo nabídne. Uvidíte, že promotéři budou jedině rádi.

3) Knihy

Oblíbeným artiklem zdarma jsou také knihy.

V online prostředí nabízí knihy v elektronické podobě například Městská knihovna v Praze, e-shop s knihami Kosmas nebo webová stránka eknihyzdarma.cz, případně eknihovna.cz.

Na všech těchto stránkách lze získat různé knihy v elektronické podobě zcela zdarma. Neočekávejte nejnovější bestsellery typu Harry Potter, určitě ale mezi výběrem naleznete jiné kvalitní tituly.

Alternativou jsou například různé „Knihobudky“. Jedná se většinou o budku či jiný úložný prostor na veřejně dostupném místě, ve kterém je uložena celá řada různorodých knih.

Ty si lze libovolně a zdarma zapůjčit nebo ponechat, většinou výměnou za jinou knihu. Celý systém funguje na poctivosti čtenářů a kolemjdoucích.

Seznam takovýchto budek naleznete například na knihobudka.cz.

4) Videohry

V dnešní době nejsou videohry výsadou pouze dětí, ale příjemnou hru si rád zahraje i váš dědeček nebo babička. Přitom k tomu není potřeba žádný počítač, bohatě postačí chytrý telefon.

Jak iPhone od Applu, tak Android od Googlu, který naleznete prakticky na všech ostatních chytrých telefonech, nabízí ve svých obchodech nespočet herních titulů zdarma. A nemusí se jednat pouze o druhořadé hry, ale v mnoha případech prvotřídní a moderní zábavu.

Jediné, na co si dejte pozor, jsou případně mikrotransakce, které mohou některé hry zahrnovat. Neznamená to, že musíte za takovou hru nutně platit, tu a tam vás ovšem může lákat na některé výhody pro platící hráče.

Hry zdarma na platformu Android naleznete zde. Pokud vlastníte iPhone, stačí sledovat App Store, kde pravidelně probíhají různé akce.

Pro hráče na PC máme dobrou zprávu. I na PC lze totiž sehnat hry zdarma.

Hry staršího data lze sehnat na oblíbeném serveru myabandonware.com.

Novější tituly, někdy dokonce skoro ty nejnovější, nabízí v různých akcích například platforma Steam nebo Epic Games Store. Stačí sledovat a jen si vybrat.

 

Tímto náš výčet nekončí. V příštím článku na toto téma si představíme další věci, které můžete získat zcela zdarma a odlehčit tak rodinnému rozpočtu.

 

T-bone steak