Jak si zvolit talisman?

Zkus hledat talisman, který tě hned osloví. Některé talismany pro štěstí na tebe prostě vyskočí, takže si nevybíráš žádný z obvyklých talismanů, ale budeš mít svůj vlastní, originální. Talisman pro štěstí by mělo být něco, s čím cítíš propojení, klid a pohodu. Pokud si vybereš talisman, jen proto, že někdo říká, že je to talisman, nemusí ti přinést vůbec štěstí.

Možná už takový talisman doma máš. Může to být věc, kterou už máš roky, který ti nosí štěstí a vůbec si to neuvědomuješ. Zkus se zamyslet a rozhlédni se kolem sebe.

Hledej věc, která pro tebe má zvláštní význam. Měla by to být věc, ke které máš osobní vazbu a máš s ní spjatý svůj příběh, kuse své vlastní historie.

Například věc z rodinného dědictví, která se dědí z generace na generaci může být skvělý talisman. Možná ti rodiče nebo prarodiče nechali minci nebo malý předmět, který můžeš mít pro štěstí. Můžeš zkusit také najít předmět z dětství, jako třeba suvenýr z výletu nebo oblíbenou hračku.

Buď ve střehu, až budeš někde venku v přírodě. Některé talismany ti zkříží cestu, když to nejméně čekáš. Třeba na pláži to můžou být typicky mušle nebo oblázky ve všech možných tvarech, velikostech a barvách. V lesích se dá také objevit spousta skvělých talismanů, které ti budou nosit štěstí.

Nebo zvaž vyrobení vlastního talismanu. Mezi populární talismany, které se často vyrábějí patří lapače snů a čtyřlístky z keramiky. Dají se také vyrobit více originální a zábavné třeba tak, že použiješ staré oblečení od členů rodiny nebo staré hračky. Proč staré oblečení? Protože to třeba bylo oblíbené tričko, které přinášelo sebevědomí a štěstí a teď už se nedá nosit, jelikož je samá díra.

Používáš nějaký talisman? Pochlub se v komentářích jaký.