Symboly štěstí

Níže vám představíme výběr nejznámějších a nejpoužívanějších symbolů štěstí z celého světa. Někomu mohou být pro smích, druhý na ně nedá dopustit. Vy se nechte inspirovat a nějaký klidně sami vyzkoušejte, třeba se právě vám poštěstí. A když ne, budete mít hezkou ozdobu na památku.

 

Slon

Sloni jsou symbolem zdraví, dlouhověkosti, lásky, bohatství a ctnosti. V některých kulturách jsou sloni umístěni na policích a u dveří, aby se zajistila dlouhověkost a štěstí. Všichni jistě známe množství sošek slonů zejména s chobotem nahoru. Také Ganéša, známý jako Ganapati a Vinayaka, je hinduistický bůh štěstí. S několika pažemi a sloní hlavou je široce uctíván jako odstraňovač překážek, patron umění, věd a správce intelektu a moudrosti.

 

Čtyřlístek

Čtyřlístek je starověký irský symbol štěstí. Keltové věřili, že jetel jim pomůže spatřit víly. Existuje mnoho druhů jetele, ale ten pravý čtyřlístek přinášející štěstí je z rostliny jetele bílého. Čtyři listy představují víru, naději, lásku a štěstí.

 

Podkova

Přívěšek podkova pro štěstíPodkova symbolizuje štěstí, moc nad zlem a plodnost. Podkova je často spojována s pevností a spolehlivostí koně. Mnoho lidí věří, že je nejlepší zavěsit podkovu otevřeným koncem směrem nahoru, aby vaše štěstí nemohlo vypadnout!

 

Berušky

Berušky jsou celosvětově oblíbeným hmyzem. V Německu jsou berušky doslova nazývány šťastnými brouky: „Glueckskaefer“. Některé kultury se domnívají, že pokud na vás přistane slunéčko sedmitečné a necháte ho na sobě, budete mít štěstí. Některé berušky dokonce přináší více štěstí než ostatní. Nejvíce štěstí prý přináší temně červená beruška se spoustou teček.

 

Delfíni

Delfíni byli považováni za symbol štěstí ve starověké kultuře Řecka, Egypta a Říma. Námořníci kdysi vypozorovali, že spatření delfína je znamením, že se blíží pevnina. Toto šťastné znamení je perfektní pro ty, kteří milují moře, ale těší se zpět do bezpečí na pevninu.

 

Klíče

Klíče pro štěstíKlíč je jedním z nejrozšířenějších symbolů štěstí a také jedním z nejstarších. Klíč, který je použitý jako symbol mezi milenci, je považován za výraz odemknutí dveří do srdce. Darující klíče věří, že bude mít štěstí v lásce. Starověcí Řekové a Římané věřili, že klíče představují „Klíč života,“ který znamenal sílu odemknout dveře a poslat modlitby k bohům.

Jaký symbol štěstí při sobě nosíte vy?